5 najważniejszych zalet zabiegów GuaSha

zalety gua sha,zalety gua sha

Autor: Uga

W Polsce zabiegi Gua Sha nie są już tajemnicą i większość kobiet wie o ich pozytywnych efektach dla ciała oraz pięknej skórze twarzy jako skutek ich regularnego stosowania.

Modelki koreańskie i chińskie, które w wieku 50 lat wyglądają jak 20 latki właśnie tym kuracjom zawdzięczają swój niepowtarzalny i piękny wygląd na lata.

Poza efektami wyglądowymi dla skóry Gua Sha niesie z sobą masę zalet towarzyszących. Ten artykuł podejmuje właśnie te kwestie.

Gorąco zachęcam do lektury. Uga

5 najwazniejszych zalet gua sha gabinet
zalety guasha

Chociaż zapisy dotyczące używania gua sha zaczęły pojawiać się w czasach dynastii Ming, nadal jest to powszechnie stosowana technika TCM. Praktycy stwierdzili, że Gua Sha jest pomocna w łagodzeniu bólu, a także w zwiększeniu krążenia i przepływu energii. I chociaż przeprowadzono wiele chińskich badań dotyczących skuteczności gua sha, dopiero niedawno amerykańscy badacze zaczęli publikować własne odkrycia . Wśród wymienionych powyżej gua sha pomaga również:

zalety gua sha,zalety gua sha

Poprawia krążenie krwi.

„Z perspektywy medycyny chińskiej meridiany Tai Yin (składające się z płuc i śledziony) i Yang Ming (składające się z jelita grubego i żołądka) są odpowiedzialne za ogólny stan skóry” – powiedział Lee. „Kiedy delikatnie drapiesz skórę na twarzy za pomocą narzędzia gua sha, to co robisz, to stymulacja meridianów Yang Ming. Wysyłasz również swojemu ciału sygnał, że ten obszar potrzebuje większego krążenia krwi”. W normalizowaniu krążenia krwi ważnym jest kolejność ruchów oraz doświadczenie kliniczne specjalistki. Nie można wykonywać zabiegów na odwal lub z pominięciem wspomnianej kolejności, gdyż może to doprowadzić do zastojów krwi i stagnacji.

guasha twarz efekty
zalety gua sha,zalety gua sha

Poprawia drobne linie i zmarszczki.

Gua sha „może tymczasowo poprawić wygląd nowych i bardzo delikatnych zmarszczek” – powiedział Wang. Zauważyła jednak, że „w przypadku długotrwałych (utrwalonych) zmarszczek gua sha nie powinna być pierwszym wyborem”.

guasha rozne twarze
zalety gua sha,zalety gua sha
zalety gua sha,zalety gua sha
Wspomaga drenaż limfatyczny.

Gua sha może wyeliminować gromadzenie się płynów, co z kolei może zmniejszyć obrzęki, twierdzą eksperci.

zalety gua sha,zalety gua sha
Łagodzi napięcie mięśni.

Eksperci zauważyli, że regularnie wywierając nacisk za pomocą narzędzia gua sha, użytkownicy mogą rozplątać zawęźlone obszary i uwolnić nagromadzone napięcie mięśniowe.

akupunktura uga warszawa
zalety gua sha,zalety gua sha
zalety gua sha,zalety gua sha

Oceny stanu zdrowia narządów wewnętrznych.

Zabiegi Gua Sha i odczyny po zabiegach pozwalają organoleptycznie ocenić słabe miejsca wskazujące na dysfunkcje i słabości narządów wewnętrznych. Pozwala to szybko ukierunkować leczenie i wykonać ewentualne badania diagnostyczne celem potwierdzenia lub zaprzeczenia przypuszczeń.

Chociaż niektórzy TikTokers twierdzili , że używali gua sha do rzeźbienia twarzy. Wang zauważył, że gua sha nie może uwydatnić linii szczęki użytkownika. Zamiast tego gua sha działa poprzez angażowanie tkanki, aby wyeliminować gromadzenie się płynu w węzłach chłonnych (co może dawać złudzenie bardziej wyprofilowanej twarzy) ale nie może faktycznie usunąć tłuszczu z niektórych obszarów.

Lee zalecił również, aby osoby ze słabym układem odpornościowym (te, które zmagają się z sezonowymi alergiami lub łatwo łapią przeziębienia) spróbowały gua sha. Jak wyjaśnił Wang, jest to szczególnie przydatne dla tych osób, ponieważ poprzez wielokrotną stymulację pewnych obszarów gua sha pomaga usunąć z organizmu niekrążącą krew i toksyny. Wizualnymi oznakami tego oczyszczania może być wszystko, od zaczerwienienia po lekkie siniaki.

Ceny zabiegów Gua Sha u wykwalifikowanej specjalistki

Zabieg Gua Sha w zależności od części ciała na jakiej ma być wykonany trwa od 5-20 minut. Dłuższe zabiegi nie są wskazane, a na pewno nie dla pacjentów, którzy z tą formą terapii mają kontakt po raz pierwszy.

W Polsce ceny zabiegów Gua Sha u wykwalifikowanej specjalistki wynosi ok. 120-250 zł za zabieg.

W Niemczech zabiegi Gua Sha są rzadkością ale spotkaliśmy się z widełkami pomiędzy 80-140 Euro za zabieg.

Anglia jest stolicą zabiegów Gua Sha w Europie ale ceny zabiegów u wykwalifikowanych specjalistów po prostu powalają. Za zabieg Gua Sha 20 minutowy trzeba się liczyć z wydatkiem 80-100 Funtów.

Tak wysokie ceny zabiegów są oczywiście zachętą do wszelkiej maści pseudo terapeutów, którzy z zabiegami Gua-Sha nie mają nic wspólnego. Dlatego bardzo ważne jest trafić do osoby z doświadczeniem i wykształceniem. Tylko takie połączenie daje pewność bezpieczeństwa i skuteczności terapii.

guasha baner warszawa

Jak przygotować się do zabiegów Gua Sha

Zabiegi Gua Sha trzeba podzielić na dwa rodzaje: lecznicze i estetyczne.

Zabiegi lecznicze wykonywane są głównie na plecach, częściach rąk i nogach. Zabiegi estetyczne dotyczą głównie twarzy, szyi i ramion. W przypadku zabiegów estetycznych nie są wymagane jakiekolwiek przygotowania.

Zabieg estetyczny Gua Sha jest bardzo przyjemny i efekt estetyczny widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Efekty zabiegu estetycznego widoczne są do 24 godzin po zabiegu, a skóra zachowuje swoje wewnętrze właściwości po zabiegu przez ok. 7 dni. Efekt estetyczny jest trwały.

Zabieg leczniczy wymaga specjalnego przygotowania polegającego na:

ustaleniu najlepszej daty i godziny zabiegu – dobrze jak Gua Shę wykonuje się na zakończenie danego dnia, a piątek jest najlepszym dniem na taki zabieg.

luźne ubranie. Z uwagi na możliwość wystąpienia lekkich wybroczyn, które mogą być drażniące dla skóry możliwe najluźniejsze ubranie będzie zaletą. Nie zaleca się stosowania jakichkolwiek maści przeciwbólowych czy gojących.

W przypadku zabiegów Gua Sha o charakterze leczniczym nie jest wskazane ochładzanie organizmu i np.: spożywanie zimnych potraw, jedzenie lodów czy branie zimnej kąpieli. Trzeba też unikać przeciągów i większego wysiłku fizycznego. Takie stan oszczędzania organizmu warto zastosować przez 24 godziny po zabiegu. Kolejny zabieg Gua Sha można wykonać po ustąpieniu wszystkich efektów leczniczych wcześniejszego zabiegu. Z reguły jest to czas od 3-7 dni w przypadku nowych pacjentów oraz do 3 dni w przypadku pacjentów co regularnie korzystają z Gua Sha.

Zastosowanie zabiegów Gua Sha w praktyce

– poprawia mikrokrążenie krwi w miejscach zastosowania przez około 30 min. po zabiegu

– zmniejsza opuchliznę i poprawia utrzymanie ruchu płynu limfatycznego

– zmniejsza stany zapalne i obrzęki

– zmniejsza drobne zmarszczki (skóra i twarz) oraz poprawia drobne linie

– zmniejsza zastoje wody spowodowane czynnikami grawitacyjnymi – szczególnie podczas snu

– zmniejsza migreny i stany stresowe

– wpływa na zmniejszenie bólów szyi

– ma pozytywny wpływ na zmniejszenie efektów zespołów Tourette’a

– ma pozytywny wpływ u kobiet w okresie okołomenopauzalnym

guasha zabiegi warszawa
Przeciwwskazania do zabiegów Gua Sha

Wszystkie przeciwwskazania medyczne znajdują się na naszych stronach www. W naszym gabinecie nie ma możliwości skorzystania z zabiegów Gua Sha bez kwalifikacji i oceny stanu zdrowia do zabiegów Gua Sha. Osoby, które po raz pierwszy chcą skorzystać z Gua Sha w naszym gabinecie proszone są o umówienie pierwszej wizyty. Dopiero po ocenie stanu zdrowia i wyeliminowaniu wszystkich przeciwwskazań będą państwo mogli skorzystać z tych metod.

Bibliografia

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27760084/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28254105/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28254105/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21276190/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17971671/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15322833/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17905355/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7114900/

https://mariehayagmd.com/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK279409/

https://www.jcm.co.uk/the-use-of-gua-sha-to-improve-facial-expression-lines-and-wrinkles-a-case-study.html

Akupunktura uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za NAUKĘ w 2019 roku. 

Medycyna Tradycyjna to zespół procedur medycznych stosowanych przez lekarzy medycyny tradycyjnej i terapeutów wschodnich do rozpoznawania, leczenia i profilaktyki chorób. W skład TM (Traditional Medicine) wchodzą takie składowe jak: akupunktura, ziołolecznictwo oraz usługi manualne typu: guasha, masaż meridianowy, tuina, ćwiczenia oddechowe, moksa, bańka TCM oraz akupresura chińska.

Specjalistka Uga - Dyplomowana Akupunkturzystka Zawodowa oraz Terapeutka TCM, obecnie w czasie odbywani stażu klinicznego. Absolwentka Szkoły Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy oraz wielu szkoleń i kursów kierunkowych w kraju i za granicą. Jedna z najlepiej wykształconych absolwentek Akupunktury i Medycyny Wschodniej w Polsce. Stale podnosząca swoje kwalifikacje i zdobywająca cenne doświadczenie w pracy z pacjentami.

Na codzień pracuje ze swoją mamą w prywatnej klinice akupunktury w Warszawie, gdzie codziennie podejmuje swoich pacjentów.

Uga jest współzałożycielką ruchu Kampania Natura bez Granic oraz fundatorką później powstałej Fundacji o tej samej nazwie walczącej o Wolność Konsumenckiego Prawa Wyboru i Stanowienia o sobie w obliczu ciągle nowych i niezrozumiałych przepisów UE.

akupunktura galeria uga
MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Dołącz

Nowości

Jeżeli chcesz być informowana o wszystkich aktualnościach oraz bieżących promocjach zapisz się do mojego newslettera.