Akupunktura
Kosmetyczna

Akupunktura kosmetyczna – co to jest oraz co daje jej regularne stosowanie czyli wszystkie zalety tej metody.

profesorenji@gabinetakupunktury.warszawa.pl

Medycyna Ziołowa

Naturalne Piękno

Klimat Wschodu

Pielęgnacja Skóry

Ziołowe Wywary

Akupunktura kosmetyczna
– co to jest oraz co daje jej regularne stosowanie?

Jest wiele sposobów na to, aby odmłodzić skórę, poprawić jej jakość, czy też zmniejszyć zmarszczki. Z takimi problemami zmaga się wiele osób w starszym wieku. Poszukują przez to rozwiązań próbując zamaskować oznaki starzenia się. Jednym ze sposobów na to, aby poprawić jakość skóry i uzyskać młodszy wygląd może być akupunktura medyczna, która jest jedną z chińskich receptur w medycynie. Co to takiego i jakie są konkretne sposoby na odmłodzenie prezentujemy w poniższym tekście.

01

Przystępne Ceny

Cennik dostosowany do każdego klienta. Wybierasz usługę na którą cię stać.

02

Doświadczony Zespół

Zatrudniamy ludzi z pasją i chęcią niesienia pomocy innym. Stawiamy na jakość.

03

Bezpieczeństwo

Akupunktura kosmetyczna to bardzo bezpieczna i efektywna metoda upiększająca.

04

Widoczne Efekty

Akupunktura kosmetyczna ma trwały efekt na lata. Skóra jest piękna, dotleniona i odmłodzona.

Akupunktura kosmetyczna
– gdzie pomaga?

Wbrew pozorom akupunktura nie boli. Akupunktura kosmetyczna wykonywana jest specjalnie do tego przygotowanymi igiełkami. Są one znacznie mniejsze od igieł iniekcyjnych, a przez to odczucia przy zabiegu są przyjemne. Niektóre zalety akupunktury kosmetycznej znajdą państwo poniżej:

Piękna Twarz

Skóra twarzy to wizytówka kobiety. Zaskocz znajome i zatrzymaj czas tak, aby sąsiadki ci zazdrościły.

Dotlenienie Skóry

Zabiegi akupunktury kosmetycznej zwiększają zapotrzebowanie komórek na tlen.

Koloryt Skóry

Zabiegi ujednolicają nierówności kolorystyczne skóry. Niwelują różnicę i spłaszczają nadmiary.

Lifting Skóry

Zabiegi akupunktury to jak ćwiczenie dla skóry. Zwiększone krążenie krwi wpływa pozytywnie.

Zmarszczki

Zmniejsza lub nawet likwiduje całkowicie zmarszczki mimiczne i zmarszczki innego pochodzenia.

Zwęża Pory

Zabiegi akupunktury kosmetycznej zwiększają zapotrzebowanie komórek na tlen.

Plamy Starcze

Zabiegi ujednolicają nierówności kolorystyczne skóry. Niwelują różnicę i spłaszczają nadmiary.

Lifting Powiek

Jedyny zabieg, który daje efekty w tak delikatnej sprawie jak lifting powiek.

Elastyczność

Poprawia elastyczność skóry w sposób trwały. Skóra wygląda lepiej i zdrowiej.

Witalność

Nadaje skórze młodszego wyglądu poprzez właściwe dokrwienie miejsc zabiegu.

Czerwone Oczy

Wpływa pozytywnie na redukcję efektu czerownych oczu oraz właściwy ich wygląd.

Trądzik

Zmniejsza efekty trądziku oraz oddziałując na narządy wewnętrzne redukuje go.

Podbródek

Efekty liftingujące akupunktury kosmetycznej można z powodzeniem tutaj wykorzystać.

Odchudzanie

Liczne punkty na skórze twarzy wpływają na zwiększenie przemiany materii w ciele.

Hormony

Właściwy zabieg pomaga w regulacji hormonalnej organizmu. Stosowany u dzieci.

Rozstępy

W osób otyłych pomaga w likwidacji rozstępów skóry. Daje dobre efekty na lata.

Akupunktura kosmetyczna.
Co to takiego?

Ta metoda odmłodzenia ciała stosowana jest przede wszystkim przez kobiety. Mamy tu do czynienia z metodą, która jest bardzo skuteczna i chętnie korzysta z niej bardzo duże grono osób tej płci. Efekty są widoczne niedługo po zastosowaniu.

Akupunktura kosmetyczna, a więc chińska technika odmładzania skóry to nic innego jak nakłuwanie igłami danych obszarów twarzy. Chodzi tutaj o miejsca, gdzie widoczne są zmarszczki, suchość skóry i inne dolegliwości, których kobiety chcą się pozbyć.

Wydobyj
Piękno w Tobie

Efekty akupunktury kosmetycznej są lepsze od botoksu. Nie ma skutków ubocznych, efekt jest natychmiastowy, a sam zabieg jest bardzo bezpieczny i bezbolesny.

Czy ta metoda jest bolesna?

Mamy do czynienia z igłami, więc samo nakłuwanie może spowodować niewielki ból w postaci ucisku na skórze, czy też jakby porażenia prądem, aczkolwiek obecnie igły są bardzo cienkie, stąd też uczucie bólu nie jest duże. Na pewno są osoby, które mogą przed samym zabiegiem odczuwać strach, ale zapewniamy, że jest to metoda, z której warto skorzystać i spróbować. Tego typu ból powoduje, że wkłucie nastąpiło w dobrym miejscu i aktywowało receptory w miejscu wkłucia.

Oczywiście bywa też tak, że trafia się na osobę, która igłą trafi w niewłaściwe miejsce, stąd też tym może wywołać duży ból, aczkolwiek są to nieliczne przypadki. Akupunkturzysta to wyspecjalizowana osoba, która ma leczyć, a nie szkodzić.

Działanie akupunktury kosmetycznej

Celem nakłuwania skóry igłami, które zawierają specjalny receptor jest to, aby polepszyło się ukrwienie, a także by sama skóra nabrała kolorytu i wyglądała młodziej. Istotą jest również białko, a więc kolagen, który ujędrnia i uelastycznia skórę. Widać wówczas, że powstaje coraz mniej zmarszczek, a te widoczne zmniejszają się.

Tak naprawdę z zabiegu akupunktury mogą korzystać nie tylko panie, które odczuwają, że zauważalne są u nich zmiany na twarzy, ale również te, które czują zmęczenie, czy też osłabienie na skórze twarzy. Zazwyczaj z procesu korzystają kobiety po 35 roku życia, ale nie ma przeszkody, by spróbować mogły także i panie młodsze.

Tak samo może być w przypadku, kiedy skóra jest zbyt mocno opalona i może grozić wówczas pomarszczeniem skóry, złą kondycją, czy brakiem świeżości. Wówczas akupunktura kosmetyczna jest odpowiednią opcją. Wydaje się także o wiele lepszą opcją niż jakiekolwiek domowe niesprawdzone domowe sposoby.

Przebieg zabiegu

Oczywiście są przypadki, kiedy przeprowadzanie akupunktury jest niewskazane. Są to na przykład wszczepiony rozrusznik serca, choroby układu oddechowego, wyniszczenie organizmu i tym podobne. Dlatego też przed samym zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad w celu uświadomienia sobie, czy dana osoba może skorzystać z zabiegu. Jeśli tak, wówczas pod pacjenta/pacjentkę dobierana jest ilość sesji po to, aby poprawić jakość skóry, dać odpowiednie efekty, a następnie je po prostu utrzymać. Jedna sesja zazwyczaj trwa około 40 minut, takich może być 2 w ciągu tygodnia przez cały miesiąc, a nawet dłużej, więc pacjent może skorzystać z tego typu zabiegów nawet od 8 do 10 razy, ale są przypadki, kiedy efekty w tym czasie nie są zauważalne i potrzeba ich po prostu więcej.

Samo nakłuwanie igłami to czasami zbyt mało. Ważne jest to, aby osoba, która korzysta z zabiegu w odpowiedni sposób mogła się skoncentrować, stąd też mogą pojawić się zabiegi w postaci masażu twarzy z użyciem olejków eterycznych.

Dane statystyczne

W 1996 roku przeprowadzono konkretne badania na osobach, które korzystały z zabiegów akupunktury kosmetycznej i na tej podstawie stwierdzono, że w przypadku aż 98 procent w gronie 300 kobiet zauważono znaczne postępy po zabiegu. Chodzi tutaj o sam wygląd skóry, zmniejszenie się zmarszczek, zdrowszą skórę i bardziej młody wygląd.

Oczywiście testy przeprowadzano na osobach w różnym wieku, zależnie od stosowania diety, czy też stanu zdrowia. Oczywiście warto wziąć pod uwagę to, że w przypadku akupunktury kosmetycznej na to, aby pojawiły się efekty potrzebny jest czas i systematyczność, jeśli chodzi o korzystanie z zabiegów, stąd też nie będą one zauważalne od razu tak, jak w przypadku operacji plastycznej czy zastrzyków. Wydaje się, że taki naturalny zabieg czasami może przynieść lepsze korzyści, jest on o wiele bardziej bezpieczny, dlatego z niego korzysta większa liczba kobiet. Poprawia on nie tylko sam wygląd, ale także samopoczucie.

Z czym łączyć akupunkturę kosmetyczną?

Aby spowolnić oznaki starzenia się w przypadku kobiet same zabiegi akupunktury oczywiście nie wystarczą, ponieważ należy je łączyć przede wszystkim ze zdrową dietą, a także odpowiednimi suplementami. Jest jednak konkretny sposób, który może znacząco wpłynąć na poprawę stanu całego organizmu, a nie tylko samej twarzy. Chodzi tutaj o hirudo kosmetologię z pijawek. O co w tym przypadku chodzi?

Samą terapię z pijawek można stosować w przypadku konkretnych chorób, aczkolwiek może być to również terapia w przypadku poprawy stanu ciała całego organizmu. Chodzi tutaj o regenerację tkanek, a efekty są tutaj bardzo szybkie i co ważne mogą one utrzymać się przez dosyć długi czas.

Same pijawki nie tylko piją krew, ale wewnątrz organizmu wpuszczają dobre enzymy, które są zawarte w ślinie pijawki. Na początku podaje się je w okolicy pępka i krzyża, zaś później jeśli jest taka potrzeba, w okolicach żuchwy, czy też skroni.

Akupunkturę kosmetyczną można połączyć równie dobrze z botoksem, który wstrzykuje się w okolice czoła, oczu i ust, a jego zadaniem jest zlikwidowanie zmarszczek. Jest on w postaci zastrzyków i ma działanie natychmiastowe. Efekty są widoczne na okres około 3 miesięcy, aczkolwiek pacjenci czy też pacjentki korzystają przez dłuższy okres czasu i mają zapotrzebowanie na większą ilość zastrzyków.

Czy akupunktura pomaga na trądzik?

Na skórze człowieka może pojawić się trądzik. Najczęściej pojawia się on na twarzy w postaci torbieli. W tym przypadku akupunkturę stosuje się, aby poprawić wygląd skóry i sprawić, że problem zniknie. Tutaj jednak potrzebny jest czas. Do tego jednak warto stosować odpowiednią dietę. Poza tym należy prowadzić odpowiedni tryb życia, to znaczy odpowiednio sypiać i najlepiej nie palić wyrobów tytoniowych. Jeśli pacjent przestrzega tych zaleceń, wówczas efekty mogą być zauważalne nawet po 4 do 5 zabiegów.

Masz pytania?

Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to będzie możliwe. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-19:00 i w tych godzinach odpowiadamy na wszystkie państwa pytania.