Akupuntura
WHO oficjalnie uznaje Tradycyjną Medycynę i wszystkie jej składowe jako NAUKĘ na równi z medycyną akademicką!

Medycyna Tradycyjna jest częścią spójnego systemu razem z Medycyną Akademicką. Razem tworzą tzw. „Medycynę Zintegrowaną”. Zgodnie z zaleceniami WHO pełne wdrożenie wszystkich aspektów prawnych ma nastąpić do 2024 roku. Ostatnie spotkanie naukowców ze 178 krajów świata dało początek nowej definicji akupunktury. Oto ona:
Zabieg akupunktury polega na wkłuwaniu specjalnie wykonanej igły w ściśle określone miejsce ciała, by złagodzić ból w innym obszarze. Wywołane w ten sposób impulsy nerwowe biegną do rdzenia kręgowego i przez drogi w obrębie rdzenia docierają do ośrodka, w którym jest reprezentowany obszar ciała dotknięty bólem. W ośrodku tym pobudzają interneurony hamujące, które blokują przepływ impulsów bólowych neuronów II rzędu. Chodź samo wkłucie igły jest bolesne, ból ten jest niewspółmiernie mniejszy od bólu, przeciw któremu ten ból jest skierowany. Inne mechanizmy działania akupunktury polegają na pobudzeniu ośrodków mózgu odpowiedzialnych za tłumienie bólu.

Ośrodkowy system tłumienia bólu. II mechanizm działania akupunktury.
Odczuwanie bólu może być zmniejszone wskutek działania ośrodków tłumiących ból. Nadrzędną rolę odgrywa wśród nich istota szara okołowodociągowa, która oddziałuje na jądro wielkie szwu i jądra w brzuszno-bocznej części rdzenia przedłużonego. Z jądra wielkiego szwu wychodzą włókna nerwowe serotonienergiczne, a z rdzenia przedłużonego włókna noradrenergiczne, które hamują przepływ impulsów czucia bólu w rogach grzbietowych rdzenia kręgowego.
Obniżenie wrażliwości bólowej, czyli analgezja, występuje pod wpływem stresu i pobudzenia emocjonalnego, np. w trakcie zawodów sportowych, u żołnierzy podczas walki, podczas orgazmu. Ośrodki tłumiące ból są też pobudzane przez impulsy bólowe, które poprzez bocznice docierają od dróg czucia bólu do istoty szarej okołowodociągowej, jądra szwu wielkiego i jąder w brzuszno-bocznej części rdzenia przedłużonego.


Medycyna Tradycyjną udowodniona naukowo!
Za pośrednictwem tych ośrodków już powstałe impulsy bólowe mogą, na zasadzie ujemnego sprzężenia zwrotnego, zmniejszać dalsze pobudzenie rdzeniowych ośrodków bólu. Właśnie na tym mechanizmie opiera się drugi, mózgowy mechanizm przeciwbólowego działania akupunktury, ponieważ część impulsów wywołanych wkłuciem igły akupunkturowej dochodzi właśnie do istoty szarek okołowodociągowej.


Czego oczekiwać
Jak szybko akupunktura może pomóc?
W zależności od schorzenia i jego skomplikowania leczenie może dać efekt już po kilu lub kilkunastu zabiegach. Wszystko uzależnione jest od podatności na zabiegi, doświadczenia akupunkturzysty i zastosowanych metod pomocy.
Czy wbicie igły boli?
Igiełki do akupunktury są bardzo cienkie. Przeszło 20 razy cieńsze od igły iniekcyjnej oraz 40 razy ostrzejsze i nie posiadające perforacji wewnętrznej – jest to lita stal chirurgiczna. Umiejscowienie igiełki w określonym punkcie można porównać do ukąszenia małego komara. W większości przypadków jednak wbicie igiełki będzie nie odczuwalne.
Ile igieł stosowanych jest do jednego zabiegu?
Z reguły używa się od 5 do 25 igieł. Przy zabiegach specjalistycznych jak akupunktura kosmetyczna ilość igieł może wynieść nawet 200 szt.
Czy przy zabiegu można się zarazić wirusami?
Igły do akupunktury stosowane przy zabiegach w naszym gabinecie to profesjonalne produkty największej na świecie firmy CLOUD&DRAGON. Są to igły pakowane każda oddzielnie, podwójnie sterylizowane, posiadające wszystkie wymagane prawem certyfikaty i dopuszczenia: ISO, GMP, HCCP.
Ile trwa zabieg akupunktury?
Zabieg akupunktury trwa około 30 minut.
Powiązane artykuły
Moje artykuły
Akupunktura kosmetyczna – co to jest oraz co daje jej regularne stosowanie?
Celem nakłuwania skóry igłami, które zawierają specjalny receptor jest to, aby polepszyło się ukrwienie, a także by sama skóra nabrała kolorytu i wyglądała młodziej.
Medycyna alternatywna – co to takiego?
Medycyna alternatywna - co to takiego? Z powodu wzrostu popularności alternatywnych systemów medycznych na Zachodzie, wielu lekarzy zaczyna poszerzać swoje specjalizacje o niekonwencjonalne formy terapeutyczne. Są to, mówiąc najkrócej, wszystkie metody, których...
Medycyna Tradycyjna kontra Medycyna Konwencjonalna – która jest lepsza?
Medycyna Tradycyjna kontra Medycyna Współczesna Medycyna Tradycyjna kontra Medycyna Współczesna to ciągła debata od wielu dziesięcioleci. Od czasu wynalezienia nowoczesnej medycyny wielu ludzi nie było gotowych się do tego przyznać, ponieważ słuchali i nauczali...
10 korzyści z regularnego stosowania akupunktury
10 Korzyści z Regularnego Stosowania Akupunktury Akupunktura razem z Medycyną Tradycyjną uznana jest przez WHO jako system medyczny na równi z medycyną akademicką. W Chinach od lat możliwym jest nadawanie tytułów naukowych absolwentom Uniwersytetów Medycznych. Nie...
Zioła Tybetańsko-Mongolskie
Zioła Tybetańsko- Mongolskie Tradycyjna medycyna mongolska rozwijała się przez tysiąclecia głównie wśród ludu mongolskiego . Mongolska praktyka medyczna rozprzestrzeniła się bardzo szybko na cały świat łącząc osiągnięcia medycyny klasycznej z medycyną tradycyjną....
Medycyna Tradycyjna
MedycynaTradycyjnaUznana przez WHO metoda lecznicza wywodząca się ze Wschodu: Chin, Mongolii i Japonii. Kultywowana na świecie przez 1/3 społeczeństwa światowego.Medycyna Tradycyjna łączy w sobie różne rodzaje medycyn tradycyjnych różnych krajów świata. Zawsze bierze...