Artykuły oparte na dowodach

dowody akupunktura,artykuły oparte na dowodach

Autor: Uga

01/11/2022

Jak już wiecie z licznych naszych artykułów obecnych w sieci, akupunktura jest metodą diagnostyczno-leczniczą uznaną przez WHO (World Health Organization) za naukę. Tym samym możliwym jest od 2019 roku nadawanie tytułów naukowych na Uczelniach Medycznych w Europie w tym i w Polsce.

W tym artykule zebrałam większość materiałów naukowych dostępnych w zbiorach badań specjalistycznych na temat wpływowi akupunktury w leczeniu określonych dolegliwości.

gabinet akupunktury uga warszawa leczenie depresji
akupunktura uga warszawa
dowody akupunktura,artykuły oparte na dowodach

Akupunktura jest skuteczną metodą leczenia wszelkich dolegliwości bólowych.

Zabiegi akupunktury przeciwbólowej są praktycznie bezbolesne. Są za to doskonałą alternatywą dla leczenia farmakologicznego lub wspomagania leczenia konwencjonalnego. Nie trzeba rezygnować z dotychczasowego leczenia u lekarza pierwszego kontaktu. Można za to doskonalone wspomagać – uzupełniać proces leczenia metodami naturalnymi.

bezpieczeństwo akupunktury w badaniach klinicznych
dowody akupunktura,artykuły oparte na dowodach

Akupunktura pomaga leczyć nieżyt nosa.

Z dolegliwościami nieżytu nosa zmaga się przeszło 50% społeczeństwa na ziemi. Jest to dolegliwość powszechna mocno związana ze środowiskiem w jakim przyszło nam żyć. 

Akupunktura w leczeniu nieżytu nosa jest potwierdzoną naukowo metodą, która wspólnie z konwencjonalnymi metodami potrafi raz na zawsze wyleczyć organizm.

Alergiczny nieżyt nosa jest tą odmianą nieżytu nosa, który ma zdolności dużej adaptacji oraz nawrotów dolegliwości dlatego profilaktyczne zabiegi akupunktury są w takich przypadkach wymagane.

dowody akupunktura,artykuły oparte na dowodach

Akupunktura pomaga leczyć dolegliwości kobiece. Szczególnie skuteczna na klimakterium.

Menopauzę (przekwitanie, klimakterium) definiuje się jako trwałe ustanie cykli miesiączkowych. Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia menopauza to ostatnia miesiączka, po której przez co najmniej 12 miesięcy nie wystąpiło krwawienie – niezwiązana jednak np. z operacją usunięcia macicy czy jajników bądź nagłą utratą masy ciała w krótkim czasie. Biologicznie menopauza oznacza kres możliwości rozrodczych kobiety – utrata płodności jest naturalnym procesem fizjologicznym, którego nie da się powstrzymać, choć może on następować w różnym wieku. Na świecie ok. 10% populacji stanowią kobiety w okresie po menopauzie (ok. 700 mln), a liczba ta stale się zwiększa m.in. z powodu zwiększającej się średniej długości życia ludzi. Klimakterium zwykle występuje pomiędzy 45. a 55. rokiem życia, w Polsce średni wiek to 51 lat. Moment wystąpienia menopauzy jest zależny od wielu czynników, takich jak uwarunkowania genetyczne, wiek wystąpienia pierwszej miesiączki, historia ciąż i porodów, długość cyklu miesiączkowego czy przebyte choroby. Coraz częściej też podkreśla się rolę czynników środowiskowych związanych ze stylem życia i wpływem ekspozomu na cały organizm i jego równowagę hormonalną. Często pierwsze objawy zapowiadające menopauzę pojawiają się dużo wcześniej, nawet 10 lat (średnio 5-6 lat) przed całkowitym ustaniem miesiączkowania – to tzw. okres przejściowy, okołomenopauzalny. U niektórych kobiet, nawet w wieku 35-40 lat, może dojść do wystąpienia przedwczesnej menopauzy.

Artykuł naukowy na temat leczenia przekitwania przy pomocy akupunktury.

bezpieczenstwo akupunktury w badaniach klinicznych akupunktura gabinet warszawa
dowody akupunktura,artykuły oparte na dowodach

Akupunktura pomaga w leczeniu różnych rodzajów leków.

Lęk często ma maski, które utrudniają jego rozpoznanie. To uczucie napięcia, rozdygotania, czasami to objawy przypominające choroby serca, przewodu pokarmowego, czy zaburzenia neurologiczne (bóle i zawroty głowy, drętwienia kończyn, niedowłady, zaburzenia widzenia, bóle kręgosłupa).

To jedna z trudniejszych emocji, często wtórna, czyli wynikająca z aktualnych przeżyć i doświadczeń z przeszłości, które kumulują się na głębszych poziomach naszego świata psychicznego.

Lęk występował u każdego z nas, ale zwykle pojawia i znika. Nasze wewnętrzne mechanizmy uspokajania radzą sobie z tą emocją. Ale co dzieje się, jeśli takie mechanizmy nie powstały? Jeśli nasi rodzice, a wcześniej ich rodzice mieli trudność z radzeniem sobie z emocjami? Wówczas nie mieliśmy szansy wymodelowania mechanizmów radzenia sobie z trudnymi emocjami w pierwszych relacjach i nasze deficyty sieją spustoszenie w relacjach budowanych w teraźniejszości. Lęk wówczas zaczyna pozostawać z nami na dłużej, utrudnia komunikację, zaburza funkcjonowanie na poziomie ciała. Co istotne – nie ustępuje. Otacza i osacza. Często pacjenci mówią o bliżej nieokreślonym wrażeniu zagrożenia, które nie ma racjonalnego uzasadnienia: „Mam cudowną rodzinę, dobrą pracę! Skąd to stałe napięcie i wybudzanie w nocy w koszmarach?”

Nasz artykuł nakowy na temat leczenia leków przy pomocy akupunktury.

dowody akupunktura,artykuły oparte na dowodach

Akupunktura pediatryczna w leczeniu różnych dolegliwości u dzieci.

Wiele moich pacjentów to dzieci. Zazwyczaj chętnie przychodzą na zabiegi i bardzo dobrze reagują na akupunkturę. Akupunkturę u dzieci stosuję przede wszystkim w przebiegu powtarzających się infekcji oraz osłabionej odporności. Stymulacja akupunkturą u najmłodszych pacjentów przynosi efekty dużo szybciej niż u dorosłych. Dobrze wykonany zabieg wcale nie musi być bolesny i dzieci zazwyczaj dobrze kojarzą sobie mój gabinet. Zdarza się nawet, że najmłodsi przesypiają zabieg. Akupunktura świetnie radzi sobie z gorączkami, kaszlem, kolkami niemowlęcymi oraz problemami trawiennymi.

Nasz artykuł: akupunktura pediatryczna.

akupunktura pediatryczna

Akupunktura uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za NAUKĘ w 2019 roku. 

Medycyna Tradycyjna to zespół procedur medycznych stosowanych przez lekarzy medycyny tradycyjnej i terapeutów wschodnich do rozpoznawania, leczenia i profilaktyki chorób. W skład TM (Traditional Medicine) wchodzą takie składowe jak: akupunktura, ziołolecznictwo oraz usługi manualne typu: guasha, masaż meridianowy, tuina, ćwiczenia oddechowe, moksa, bańka TCM oraz akupresura chińska.

Specjalistka Uga - Dyplomowana Akupunkturzystka Zawodowa oraz Terapeutka TCM, obecnie w czasie odbywani stażu klinicznego. Absolwentka Szkoły Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy oraz wielu szkoleń i kursów kierunkowych w kraju i za granicą. Jedna z najlepiej wykształconych absolwentek Akupunktury i Medycyny Wschodniej w Polsce. Stale podnosząca swoje kwalifikacje i zdobywająca cenne doświadczenie w pracy z pacjentami.

Na codzień pracuje ze swoją mamą w prywatnej klinice akupunktury w Warszawie, gdzie codziennie podejmuje swoich pacjentów.

Uga jest współzałożycielką ruchu Kampania Natura bez Granic oraz fundatorką później powstałej Fundacji o tej samej nazwie walczącej o Wolność Konsumenckiego Prawa Wyboru i Stanowienia o sobie w obliczu ciągle nowych i niezrozumiałych przepisów UE.

akupunktura galeria uga
MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Dołącz

Nowości

Jeżeli chcesz być informowana o wszystkich aktualnościach oraz bieżących promocjach zapisz się do mojego newslettera.