Co warto wiedzieć przed wizytą?


Autor: Uga
Bardzo mi miło, że zdecydowałaś się na wizytę u mnie. Cieszę się, że będę miała możliwość Ci pomóc.
W trosce o twój i mój czas przegotowałam artykuł, który pomoże nam lepiej zbudować więź współpracy, która będzie skutkować najlepszym wykorzystaniem możliwości do celów jakie chcemy osiągnąć. Pamiętaj proszę, że na każdym z etapów leczenia masz pełną kontrolę nad jej przebiegiem, a twoje cenne uwagi są też jego częścią.



Właściwe przygotowanie opisu choroby oraz dokumentacji medycznej.
Jedną z najważniejszych rzeczy jest właściwe przedstawienie problemów oraz celów z jakimi zgłaszasz się do mnie. Opis choroby oraz twoje indywidualne spostrzeżenia są bardzo cenne. Sprawy z goła błahe, są w medycynie tradycyjnej bardzo ważne więc nie lekceważ ich – informuj mnie o wszystkich odczuciach podczas terapii jak i w czasie po niej.


Punktualność oraz systematyczność.
Z uwagi na to, że przyjmuję wielu pacjentów czas i poszanowanie prywatności wszystkich osób jest dla mnie bardzo ważne. Proszę i wymagam też punktualności od swoich pacjentów. Nie masz możliwości pojawienia się na wizycie lub zabiegach na ustaloną godzinę – proszę poinformuj mnie o tym bo może uda się zagospodarować ten czas dla innego potrzebującego pacjenta, któremu uda się w tym czasie pomóc.


Podczas pierwszej wizyty u mnie w gabinecie możesz być poproszona o odsłonięcie pewnych części ciała. Z reguły są to szyja, ręce, brzuch oraz nogi lub miejsca objęte schorzeniem.
Przed wizytą zalecam:
1. Przychodzić z 10 minutowym zapasem czasu na załatwienie potrzeby fizjologicznej oraz przygotowanie się do wizyty.
2. W czasie tzw. „epidemii koronawirusa” wszyscy pacjenci są zobowiązani do noszenia maseczek na twarz lub po prostu zasłanianie nosa i ust.
3. Nie spożywać napojów energetycznych oraz nie pić kawy czy farbujących napojów.
4. Przychodzić w luźnym ubraniu nie krępującym ruchu.
5. Rzeczy wartościowe typu zegarki, biżuteria warto zostawić w domu gdyż podczas zabiegów akupunktury możesz być poproszona o zdjęcie przedmiotów krępujących przepływ krwi.
6. Kobiety w czasie miesiączki nie powinny poddawać się zabiegom i zgłosić się dopiero w momencie ustania objawów.
7. Nie przychodzić po dużym wysiłku fizycznym typu trening, bieganie czy dużym pośpiechu.
8. Osoby zainteresowane terapią Gua Sha radzę korzystać z usług po wieczór w możliwie najpóźniejszych godzinach.

Specjalistka Uga – Dyplomowana Akupunkturzystka Zawodowa oraz Terapeutka TCM, obecnie w czasie odbywani stażu klinicznego. Absolwentka Szkoły Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy oraz wielu szkoleń i kursów kierunkowych w kraju i za granicą. Jedna z najlepiej wykształconych absolwentek Akupunktury i Medycyny Wschodniej w Polsce. Stale podnosząca swoje kwalifikacje i zdobywająca cenne doświadczenie w pracy z pacjentami.
Na codzień pracuje ze swoją mamą w prywatnej klinice akupunktury w Warszawie, gdzie codziennie podejmuje swoich pacjentów.
Uga jest współzałożycielką ruchu Kampania Natura bez Granic oraz fundatorką później powstałej Fundacji o tej samej nazwie walczącej o Wolność Konsumenckiego Prawa Wyboru i Stanowienia o sobie w obliczu ciągle nowych i niezrozumiałych przepisów UE.

Autor: Uga
Akupunktura uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za NAUKĘ w 2019 roku.
Medycyna Tradycyjna to zespół procedur medycznych stosowanych przez lekarzy medycyny tradycyjnej i terapeutów wschodnich do rozpoznawania, leczenia i profilaktyki chorób. W skład TM (Traditional Medicine) wchodzą takie składowe jak: akupunktura, ziołolecznictwo oraz usługi manualne typu: guasha, masaż meridianowy, tuina, ćwiczenia oddechowe, moksa, bańka TCM oraz akupresura chińska.
Specjalistka Uga - Dyplomowana Akupunkturzystka Zawodowa oraz Terapeutka TCM, obecnie w czasie odbywani stażu klinicznego. Absolwentka Szkoły Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy oraz wielu szkoleń i kursów kierunkowych w kraju i za granicą. Jedna z najlepiej wykształconych absolwentek Akupunktury i Medycyny Wschodniej w Polsce. Stale podnosząca swoje kwalifikacje i zdobywająca cenne doświadczenie w pracy z pacjentami.
Na codzień pracuje ze swoją mamą w prywatnej klinice akupunktury w Warszawie, gdzie codziennie podejmuje swoich pacjentów.
Uga jest współzałożycielką ruchu Kampania Natura bez Granic oraz fundatorką później powstałej Fundacji o tej samej nazwie walczącej o Wolność Konsumenckiego Prawa Wyboru i Stanowienia o sobie w obliczu ciągle nowych i niezrozumiałych przepisów UE.

Autor: Uga

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Dołącz
Nowości
Jeżeli chcesz być informowana o wszystkich aktualnościach oraz bieżących promocjach zapisz się do mojego newslettera.
Czy w Polsce ciężko jest nauczyć się akupunktury oraz ile realnie trzeba na to poświecić czasu? Pytam gdyż interesuje mnie ten temat ale nie wiem jak zacząć i czy w ogóle podejmować ten temat?
W Polsce może pan nauczyć się podstaw. Wszystkie szkoły w Polsce mają poziom „studium” czyli szkoły policealnej. W Chinach naukę medycyny tradycyjnej mogą rozpocząć jedynie lekarze na kursie podstawowym czyli interniści i lekarze rodzinni. Inne specjalizacje są oczywiście też przyjmowane. W Polsce polecamy szkołę akupunktury w Bydgoszczy. Zyska pan solidne podstawy i nauczy się lokalizacji i leczenia podstawowych dolegliwości oraz schematów leczenia. Niestety aby osiągnąć pewien poziom, który będzie solidny do prowadzenia własnego gabinetu potrzebne jest też długie szkolenie kliniczne, które ciężko jest odbyć w Polsce. W Chinach nauka medycyny tradycyjnej zajmuje średnio 9-12 lat. Nie są to kursy i nie są to szkoły policealne! W Polsce mamy niesamowitą możliwość nauki tych metod nie będąc lekarzem. Myślę, że warto z tego korzystać póki jest to w ogóle możliwe.