Medycyna alternatywna – co to takiego?

Z powodu wzrostu popularności alternatywnych systemów medycznych na Zachodzie, wielu lekarzy zaczyna poszerzać swoje specjalizacje o niekonwencjonalne formy terapeutyczne. Są to, mówiąc najkrócej, wszystkie metody, których zachodni nurt medycyny nie wykorzystuje w zwyczajowym leczeniu.

Medycyna Alternatywna – Ziołolecznictwo

Wielu ludzi spotkało się z takimi terminami jak homeopatia, czy ziołolecznictwo i być może nawet nieraz zastanawiało się, czy aby nie lepiej byłoby zastąpić nimi dotychczasowe formy leczenia zwłaszcza, że stosowane przez nich medykamenty zawodzą.

Sporo słyszeliśmy na temat komplementarnych, czy też alternatywnych form leczenia, lecz w zasadzie, czym miałyby się one różnić, od tych, które stosujemy u pacjentów.

Niemniej jednak wiedza na ich temat wśród naszych specjalistów, jak i wśród społeczeństwa wciąż jest jeszcze bardzo mała, stąd tak wiele osób podejrzliwie podchodzi do wschodnich sposobów terapii, nie mówiąc już o tym, że negatywne opinie na ich temat w głównej mierze są wyrażane przez „autorytety” zajmujące się ochroną zdrowia, a którym na sercu leży bynajmniej nie zdrowie pacjentów, ale zyski, jakie gwarantuje sprzedaż farmaceutyków.

Podczas, gdy medycyna akademicka na Zachodzie istnieje niespełna 150 lat, alternatywny nurt leczenia swoją ugruntowaną pozycję popiera tysiącami lat tradycji, teorii i praktyki na gruncie uzdrawiania ludzi. Co więcej, warto w tym momencie podkreślić, że system, wedle, którego jesteśmy leczeni prawdopodobnie od dziecka, nie jest na tym świecie jedynym, a tym samym nie posiada „monopolu na mądrość”.

Ile razy spotkaliśmy się z przypadkami chorób, których obowiązujący nurt medycyny nie jest w stanie wyjaśnić, a co gorsze znaleźć odpowiedniego na nie remedium, nie mówiąc już o codziennych dolegliwościach, typu katar, czy bóle głowy… A mimo tego, wciąż słyszy się o powstających, popartych na nowych technologiach metodach diagnostycznych, czy też lekach wykorzystujących niedawno odkryte specyfiki, czy ich chemiczne związki, obiecujące, nic innego, jak powrót do zdrowia.

MEDYCYNA ZIOŁOWA:

N

Bardzo bezpieczna

N

Zastosowanie u dzieci i dorosłych

N

Indywidualnie zalecana

N

Leczy cały organizm, a nie objawy

Medycyna Alternatywna Okiem Medycyny Konwencjonalnej (Współczesnej)

 

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nakłady pieniężne, których zwiększenia domaga się środowisko medyczne, rzeczywiście dawały wymierne rezultaty. Tymczasem, nie tylko wciąż „brakuje” środków na ochronę zdrowia, a więc – leczenia pacjentów, ale też leków, które (skoro bądź, co bądź uzurpują sobie taką nazwę) byłyby po prostu skuteczne.

Nie brakuje natomiast nowopowstających specjalizacji medycznych, skupiających się na konkretnych obszarach ciała ludzkiego i zajmujących się coraz większą ilością drobnych schorzeń, których leczenie miałoby gwarantować zdrowie – w ogólnym pojęciu tego słowa.

Czym właściwie jest Medycyna Alternatywna?

Jest zbiorem skutecznych metod leczenia dolegliwości opartych na długoletnim doświadczeniu przodków wielu kultur medycyn tradycyjnych.

Dlaczego Medycyna Alternatywna nie jest nauczana na Akademiach Medycznych w Polsce?

Głównym powodem jest brak specjalistów w Polsce, którzy mogliby przygotować studentów medycyny do możliwe najlepszego świadzenia usług tej medycyny.

Czy Medycyna Alternatywna jest skuteczniejsza od Medcyny Współczesnej?

Nie. Medycyna alternatywna jest inna. Każda z medycyn ma swoje zalety i wady. Najlepiej wytłumaczy to wasz lekarz medycyny tradycyjnej.

 Medycyna
 Alternatynwna
 FAQ -Pytania

Medycyna tradycyjna - pierwsza wizyta - gabinet akupunktury warszawa
Medycyna tradycyjna - pierwsza wizyta - gabinet akupunktury warszawa

Medycyna Wschodnia jako Medycyna Alternatywna

 

Nie sposób pominąć faktu, że na tym gruncie wschodni nurt medycyny już dawno zdążył wypracować kompletny system opierający się na całościowym (holistycznym) podejściu do pacjenta, a zatem nieskupiający się jedynie na wynajdywaniu, wbrew pozorom niemającym ze sobą nic wspólnego dolegliwości.

Medycyna ta, która do dziś dzień przetrwała w praktyce wielu lekarzy ze Wschodu, a której teoria od tysięcy lat pozostaje niezmienna w przekazie ustnym i pisemnym jest zdolna przywracać do zdrowia pacjentów, których choroby przez zachodnie autorytety medyczne zostały niejednokrotnie uznane za nieuleczalne. Dlaczego się o tym nie mówi? Ponieważ konkurencja, którą w tym wypadku stanowiłaby medycyna alternatywna, w żadnej mierze nie jest pożądana.

Medycyna

Wschodnia

FAQ – Pytania

 

Medycyna Wschodnia co to właściwie jest?

Medycyna Wschodnia to taki sam system medyczny powstały do leczenia ludzi, jak Medycyna Konwencjonalna w Europie. 

Niestety w Europie bardzo często Medycynę Wschodnią utożsamia się z Medycyną Alternatywną – co jest po prostu stwierdzeniem nie prawdziwym.

Jak leczyć się przy zastosowaniu Medycyny Wschodniej?

Najważniejsze to trafić do dobrego lekarza medycyny tradycyjnej. Dalej już on pokieruje państwa co robić w waszym przypadku chorobowym.

Jakie są największe zalety Medycyny Wschodniej?

Medycyna Wschodnia tłumaczy braki Medycyny Akademickiej i często ją uzupełnia. Zaletą jej jest więc uniwersalność stosowania.

Medycyna Alternatywna – Nasz Komentarz

Okazuje się, że korzystniej jest negować alternatywne metody leczenia, aniżeli pozwolić dojść do głosu specjalizującym się w tej dziedzinie autorytetom, zanim ludzie na własnej skórze przekonają się, co jest dla nich korzystniejsze.

Podejrzliwość, jeśli chodzi o alternatywne sposoby leczenia, z drugiej zaś strony całkowicie daje się uzasadnić, a wpływa na to nie tylko fakt, że uniwersytety medyczne nie przywiązują do tej dziedziny większej uwagi (a gdyby tak się działo, jednocześnie wzbudzają dezaprobatę w oczach naukowców, mediów, a co za tym idzie – opinii społecznej), ale też zwyczajna ignorancja, przez którą niektórzy są gotowi oddać swoje zdrowie w ręce samozwańczych uzdrowicieli, których praktyki nieraz mogą przynieść więcej szkody, aniżeli pożytku

Zwykłe niedopatrzenie i zaniedbanie w poszukiwaniu prawdy wpływa na zjawisko, które psychologowie nazywają heurystyczną dostępnością, a które w tym wypadku polega na dynamicznym ukształtowaniu opinii na temat medycyny alternatywnej, wedle, której jest ona niezbadana, niebezpieczna, jej skuteczność nie jest udowodniona, a jej przedstawiciele to jedynie oszuści, bądź szarlatani zajmujący się wyłudzaniem pieniędzy i żerujący na ludzkiej naiwności.

Winę za negatywne konotacje dotyczące wschodnich metod leczenia ponoszą zarówno media, jak i „autorytety” za nimi stojące, a które z uwagi na poczucie władzy w kształtowaniu opinii społecznej pozwalają sobie (i to bezczelnie) na uchybienia dziennikarskie i metodologiczne widząc w tej działalności mniejsze, bądź większe korzyści.

Konsekwencje propagandowej działalności dosyć drastycznie odczuwają prawdziwi lekarze, którzy z racji swojej specjalizacji zajmują się medycyną alternatywną, jak i specjaliści, którzy w swojej praktyce łączą ją z nurtem alopatycznym.

Prawdziwa wiedza lekarska powinna zaś opierać się nie tylko na umiejętności rozpoznania choroby, ale przede wszystkim brać pod uwagę jak najwięcej możliwych sposobów leczenia względem, których wybrać taki, który jest najkorzystniejszy dla pacjenta. Dobro człowieka, a więc i jego zdrowie powinno być priorytetem, jeśli chodzi o wykonywanie zawodu lekarza w ogóle.

Ten zaś, jeśli uznaje się za dobrego specjalistę, winien być otwarty na alternatywne metody leczenia, zwłaszcza, jeśli te, od konwencjonalnych form terapii okazywały się niejednokrotnie bardziej skuteczne. Obyśmy, zatem jak najczęściej trafiali na dobrych lekarzy.

Medycyna Tradycyjna i Akupunktura uznana  przez WHO za naukę!!!

Niezmiernie miło jest nam poinformować państwa, że dzięki wysiłkowi milionów ludzi na całym świecie Światowa Organizacja Zdrowia uznała Medycynę Tradycyjną i Akupunkturę za naukę na równi z medycyną akademicka.

Polecane artykuły

10 korzyści z regularnego stosowania akupunktury

10 Korzyści z Regularnego Stosowania Akupunktury Akupunktura razem z Medycyną Tradycyjną uznana jest przez WHO jako system medyczny na równi z medycyną akademicką. W Chinach od lat możliwym jest nadawanie tytułów naukowych absolwentom Uniwersytetów Medycznych. Nie...

Zioła Tybetańsko-Mongolskie

Zioła Tybetańsko- Mongolskie Tradycyjna medycyna mongolska rozwijała się przez tysiąclecia głównie wśród ludu mongolskiego . Mongolska praktyka medyczna rozprzestrzeniła się bardzo szybko na cały świat łącząc osiągnięcia medycyny klasycznej z medycyną tradycyjną....

Medycyna Tradycyjna

MedycynaTradycyjnaUznana przez WHO metoda lecznicza wywodząca się ze Wschodu: Chin, Mongolii i Japonii. Kultywowana na świecie przez 1/3 społeczeństwa światowego.Medycyna Tradycyjna łączy w sobie różne rodzaje medycyn tradycyjnych różnych krajów świata. Zawsze bierze...

5 najważniejszych zalet zabiegów GuaSha

W Polsce zabiegi Gua Sha nie są już tajemnicą i większość kobiet wie o ich pozytywnych efektach dla ciała oraz pięknej skórze twarzy jako skutek ich regularnego stosowania. Modelki koreańskie i chińskie, które w wieku 50 lat wyglądają jak 20 latki właśnie tym kuracjom...

Artykuły oparte na dowodach

Jak już wiecie z licznych naszych artykułów obecnych w sieci, akupunktura jest metodą diagnostyczno-leczniczą uznaną przez WHO (World Health Organization) za naukę. Tym samym możliwym jest od 2019 roku nadawanie tytułów naukowych na Uczelniach Medycznych w Europie w...

Jesienna depresja – jak sobie z nią radzić?

Kolejne lato już za nami i nieuchronnie idzie ku jesieni, a przy tym do chłodniejszych i krótszych dni. Taka aura często przyprawia nas o zniechęcenie, depresję. Szare, deszczowe dni, niska temperatura i opadające liście za oknem powodują, że tracimy chęci do życia i...

Akupunktura uznana przez WHO

Akupuntura WHO oficjalnie uznaje Tradycyjną Medycynę i wszystkie jej składowe jako NAUKĘ na równi z medycyną akademicką!Medycyna Tradycyjna jest częścią spójnego systemu razem z Medycyną Akademicką. Razem tworzą tzw. "Medycynę Zintegrowaną". Zgodnie z zaleceniami WHO...

Co warto wiedzieć przed wizytą?

Bardzo mi miło, że zdecydowałaś się na wizytę u mnie. Cieszę się, że będę miała możliwość Ci pomóc. W trosce o twój i mój czas przegotowałam artykuł, który pomoże nam lepiej zbudować więź współpracy, która będzie skutkować najlepszym wykorzystaniem możliwości do celów...

Gdzie jesteśmy

Lokalizacja

ul. Czerniakowska 28 A
00-714 Warszawa

Umów Wizytę

Cieszę się, że będę mogła Ci pomóc.

Godziny Pracy

Pon.- Pt.: 9-19
Weekendy: zamknięte