Medycyna Tradycyjna kontra Medycyna Współczesna

Medycyna Tradycyjna kontra Medycyna Współczesna to ciągła debata od wielu dziesięcioleci. Od czasu wynalezienia nowoczesnej medycyny wielu ludzi nie było gotowych się do tego przyznać, ponieważ słuchali i nauczali tradycyjnej medycyny i jej holistycznych metod wykorzystujących naturalne zioła i wierzenia religijne. W rzeczywistości obie medycyny miały tą samą skuteczność, a ich użycie zamiennie daje dajlepsze efekty lecznicze do dziś.

Z drugiej strony mało kto zawsze opowiadał się za nowoczesną medycyną, bo zawsze była poparta praktycznymi przykładami, testami i metodami naukowymi. W debacie na temat medycyny tradycyjnej i medycyny alternatywnej wydali mocne oświadczenie, że współczesna medycyna lub medycyna alternatywna może być testowana, ulepszana i zapobiega nadchodzącej chorobie, jeśli jest podawana w odpowiedniej ilości.

Zagłębmy się w głęboką analizę tradycyjnej medycyny w porównaniu z medycyną alternatywną / medycyną współczesną.

MEDYCYNA TRADYCYJNA:

N

Prosty i skuteczny

N

Bardzo bezpieczny

N

Dla dorosłych i dzieci

N

Wspierający leczenie medycyny konwencjonalnej

Czym jest Medycyna Tradycyjna?

 

Medycyna tradycyjna to medycyna, która była stosowana w leczeniu od dziesięcioleci przy użyciu określonych teorii, wierzeń, wiedzy, umiejętności i tradycji kulturowych. WHO określiła to w bardzo szczegółowy sposób. Według WHO medycyna tradycyjna to suma wiedzy, umiejętności i praktyk opartych na teoriach, wierzeniach i doświadczeniach różnych kultur, dających się wytłumaczyć lub nie, stosowanych w utrzymaniu zdrowia, jak również w profilaktyce , diagnostyce, polepszaniu stanu zdrowia lub leczeniu chorób fizycznych i psychicznych.

Przykładami tradycyjnej medycyny są kuracja ajurwedyjska u Azjatów, homeopatia u Niemców, medycyna Kampo u Japończyków i naturopatia u Europejczyków, TCM – Tradycyjna Medycyna Chińska u Chińczyków, TMM – Tradycyjna Medycyna Mongolska u Mongołów. Obecnie istnieje kilka rzadkich tradycyjnych aptek w Europie. Z uwagi na to, że rejestracja preparatów TM jest bardzo ciężkie i potwornie drogie apteki te można policzyć na palcach jednej ręki.

Jak wygląda wizyta lekarska zgodnie z zasadami Medycyny Tradycyjnej?

Wizyta u lekarza TCM czy lekarza Medycyny Tradycyjnej jest bardzo podobna do wizyty u internisty czy lekarza rodzinnego. Diagnostyka TCM należy do najskuteczniejszej metody diagnostycznej wykrywania chorób bez konieczności używania drogich maszyn diagnostycznych. Medycyna Tradycyjna jest uznaną metodą leczenia – jest skuteczna i bezpieczna.

Jak umówić wizytę u specjalisty Medycyny Tradycyjnej?

Wizytę umówią państwo najszybciej i najwygodniej dzwoniąc pod nr 607 489 251 bezpośrednio do pani profesor Enji.

Ile trwa wizyta u spec. Medycyny Tradycyjnej?

Wizyta u lekarza Medycyny Tradycyjnej nigdy nie jest krótka. W zależności od skomplikowania przypadku chorobowego może ona trwać do 60 minut.

Do wizyty wymagane jest posiadanie:

  • dowodu osobistego lub paszportu. Nie może to być legitymacja szkolna dla osób powyżej 18 roku życia. Dzieci przyjmujemy za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Co warto zabrać z sobą na wizytę:

  • dotychczasową i aktualną dokumentację medyczną, historię choroby, wypisy ze szpitala, badania diagnostyczne okresowe i zalecenia lekarskie innych klinik jeżeli były prowadzone.
  • dokładny opis schorzenia oraz oczekiwania, które chcieliby państwo osiągnąć korzystając z metod medycyny tradycyjnej.

 Medycyna
 Tradycyjna
 ważne pytania

Medycyna tradycyjna - pierwsza wizyta - gabinet akupunktury warszawa
Medycyna tradycyjna - pierwsza wizyta - gabinet akupunktury warszawa

Czym jest Medycyna Konwencjonalna?

 

Nowoczesna medycyna czyli konwencjonalna medycyna jest również nazywana medycyną akademicką, medycyną Rockefelerowską czy opartą na dowodach, ponieważ została ustanowiona jako alternatywa dla tradycyjnych sposobów i przekonań medycyny alternatywnej. Nowoczesna medycyna została wymyślona, aby mieć standaryzowane leki i patenty lekowe na określone dolegliwości i schorzenia. Medycyna konwencjonalna rozwinęła się głównie w ciągu ostatnich 200 leciu całkowcie korzystając z osięgnięć, spostrzeżeń Medycyny Tradycyjnej, gdzie pewne typowe schorzenia leczone były określonymi ziołami czy ich mieszankami, a wtedy pewien „żyd” wpadł na pomysł opatentowania leków medycyny konwenconalnej po to aby zwiększyć wdzięczność ludzi w stosunku do tej właśnie medycyny.

Co więcej, nie chodzi tylko o tabletki i syropy. Zostały opracowane pewne nowoczesne terapie fizyczne po latach praktyki i obliczeń w medycynie tradycyjnej. Na przykład, Akupunktura, Chiropraktyka i inne terapie zwiększające energię zostały wynalezione po latach progresji od tradycyjnej do nowoczesnej medycyny. Obecnie mamy pewne patologie medyczne, gdzie praktykanci Medycyny Tradycyjnej mówią, że ich metody są lepsze od metod innych praktykantów Medycyny Tradycyjnej bo opierają się na jakiś „patentach”, które zapożycozne są od medycyny konwnecjonalnej.

Reasumując medycyna konwencjonalna nauczana na akademiach medycznych to nic innego jak nauka patentowa, która opiera się na dowodach „naukowych”, gdzie jedni lekarze wykształceni w tym systemie uczą innych przyszłych lekarzy tego systemu do wywawania leków ściśle opatentowanych. Cały ten system jest wielce patologiczny, a Polska jest najlepszym patologicznym obrazem jak to nie powinno wyglądać!.

Medycyna

Współczesna

Konwencjoalna

FAQ – Pytania

 

Czym jest Medycyna Współczesna

Medycyna współczesna – inaczej znana pod nazwą konwencjonalnej to tzw. „medycyna oparta na dowodach” ale w rzeczywistości to gałęź medycyny tradycyjnej opartej na patentach pozyskanych z ekstrakcji substancji czynnych leków ziołowych do leku syntetycznego (opatentowanego).

Fakt posiadania patentu nie świadczy o skuteczności oraz nie ma większego wpływu na efekty lecznicze danego leku. Leki patentuje się tylko i wyłącznie po to aby czerpać z tego wymierne korzyści i likwidować konkurencję.

Dlaczego ludzie odwracają się od współczesnej medycyny?

Ile trwa wizyta medycyny konwenconalnej?

Wizyta konwencjonalna trwa z reguły około 15 minut. Biorąc pod uwagę obowiązki wypisywania recept i wklepywania wszystkich danych do komputera na samą wizytę i badanie pacjenta zostaje bardzo mało czasu.

Obecnie w gabinetach internistycznych siedzą młode lekarki z bardzo małym doświadczenim klinicznym co jest wymagane do właściwego świadcenia podobnych usług medycznych.

Kiedy stosować medycynę konwencjonalną?

Zalecamy najpierw zastosować wszystkie procedury medycyny konwencjonalnej lub działanie na wielu poziomach używając obu medycyn na raz. 

W przypadku schorzeń nagłych stosować tylko medycynę konwencjonalną.

Medycyna Tradycyjna czy Medycyna Współczesna – jaka jest różnica?

Główna różnica między współczesną medycyną, a medycyną tradycyjną są specyfikacje dawkowań preparatów – ich standardowe ilościowe dawki dla  określonych schorzeń i objawów.

Medycyna współczesna i jej leki patentowane mają z reguły twarde dawkowania ilościowe, których nie można zmieniać. Każda zmiana może być niekorzystna dla zdrowia i obbiążać inne organy. Pomimo, że jedno będziemy leczyć to jakiś inny narząd może być obciążony negatywnie.

Medycyna tradycyjna dobiera leki bardziej pod pacjenta i jego objawy. Dawki zawsze ustalane są indywidualnie rozpoczynając od bardzo małych, a kończąc na właściwych ilościach. 

Współczesne nowoczesne leki mogą wydawać się bezpieczniejsze ponieważ są bardziej „przebadane” ale nic bardziej mylnego. Większa ilość leków patentowanych jest wycofywana z obrotu jak w medycynie tradycyjnej ze względu na nieporządane odczyny czy interakcje z innymi lekami. Dawkowanie leków współczesnej medycyny też stanowi problem ponieważ dawki są z góry określone, a formuł chemicznych nie można zmieniać.

Leki Tradycyjnej Medycyny opierają się w większości na ziołach i wszystkiemu temu co pochodzi z natury. Zioła nie mają z reguły interakcji z innymi lekami, skutki uboczne są niezwykle rzadkie. 

Medycyna Zintegrowana

W Polsce jest mało lekarzy co potrafi łączyć wiedzę medycyny konwencjonalnej z medycyną tradycyjną. Wydaje się, że najlepszym wyborem dla pacjenta jest połączenie tych metod gdzie bierzemy tylko to co najlepsze z danej medycyny i używamy tego dla zdrowia.

Medycyna Tradycyjna i Akupunktura uznana  przez WHO za naukę!!!

Niezmiernie miło jest nam poinformować państwa, że dzięki wysiłkowi milionów ludzi na całym świecie Światowa Organizacja Zdrowia uznała Medycynę Tradycyjną i Akupunkturę za naukę na równi z medycyną akademicka.

Zalety Tradycyjnej Medycyny

Tradycyjne leki nie mają prawie żadnych skutków ubocznych i są wystarczająco sprawdzone, ponieważ były doradzane od wielu pokoleń i były bardzo skuteczne. Ponadto, tradycyjne leki są wykonane z ziół, które nie tylko leczą konkretne objawy, ale sprawiają, że całe ciało jest w lepszym stanie. Tak więc, tradycyjna medycyna jest bardziej pasywna o mniejszej widocznej nagłej skuteczności, ale zapewnia bezbłędne leczenie objawów bez jakichkolwiek skutków ubocznych, a to oznacza, że też całego ciała.

Zalety Medycyny Współczesnej

Współczesna medycyna konwencjonalna została udowodniona naukowo wraz z wynikami rzeczywistych testów, hipotez, a nie tylko na podstawie teorii. Medycyna konwencjonalna zapewnia szybką ulgę od konkretnych objawów, ponieważ tylko celuje w ten obszary problemów za pomocą sprawdzonych formuł chemicznych. Ponadto, wspólczesna medycyna rozwinęła się tak daleko, że może leczyć wiele zidentyfikowanych chorób plus może rzeczywiście zapobiec wielu śmiertelnym infekcjom wirusowym lub możliwych chorobom genetycznym. Daleka przyszłość wygląda świetlanie dla tej medycyny z uwagi na możliwości patentowania różnych wymysłów nauki.

ZAPAMIĘTAJ !

N

Medycyna Tradycyjna jest niezwykle skuteczna i bezpieczna

N

Medycyna Tradycyjna wspomaga walkę z CoVid19

N

Medycyna Tradycyjna może być stosowana u dzieci

N

Ludzie starsi z powodzeniem korzystają z osiągnięć medycyny tradycyjnej

N

Wiele schorzeń można wyleczyć medycyną tradycyjna szybciej jak medycyną konwencjonalną

Czy Medycyna Współczesna jest lepsza od Medycyny Tradycyjnej?

 

Nie. Współczesna medycyna zwana też konwencjonalną jest po prstu najlepiej nam znanym rodzajem medycyny. Wszystkie Akademie Medyczne w Polsce nauczają studentów tylko i wyłącznie na kierunku lekarskim w ujęciu lekarskim, a nie jak to jest wielu krajach Azji na kierunku – Medycyna Tradycyjna.

W Chinach, aby stać się lekarzem Medycyny Tradycyjnej nauka może trwać nawet 12 lat co w porównaniu z kierunkiem interna czy medycyzna rodzina wynosi jedynie 6 lat. Lekarz Medycyny Tradycyjnej w Chinach musi bowiem ukończyć studia medycyny klasycznej, aby móc być przyjęty na specjalizację w kierunku Medycyny Tradycyjnej czy Akupunktury. Często Medycyna Tradycyjna i Akupunktura to dwa osobne kierunki studiów medycznych.

Zaletą Medycyny Tradycyjnej jest kwestia diagnostyki bo lekarz TCM nie potrzebuje kosztownych maszyn diagnostycznych aby postawić diagnozę u swoich pacjentów.

Trzeba jednak pamiętać, że zarówno Medycyna Tradycyjna jak i Medycyna Współczesna powinny działać wspólnie dla dobra pacjenta i współpracować.

Akupunktura i Medycyna Tradycyjna

 

Bardzo często spotkasz się z tym, że lekarz tradycyjnej medycyny zaproponuje ci leczenie stosując zabiegi oraz zioła. Poniżej znajduje się lista najczęściej stosowanych zabiegów z podziałem na rodzaje schorzeń. Pamiętaj, że to jedynie mały wycinek tego co do zaoferowania ma Tradycyjna Medycyna.

medycyna tradycyjna,medycyna współczesna

Leczenie Bólu

Medycyna Tradycyjna i Akupunktura znana jest ze skuteczności w leczeniu różnych ognisk bólowych. Ból jest głównym spektrum odziaływania akupunktury.

medycyna tradycyjna,medycyna współczesna

Akupunktura Lecznicza

Bardzo popularna na Zachodzie. Stosowana przez wyższą klasę lekarzy doktorów i profesorów. Posiada szeroki zakres zastosowania i jest praktycznie bezbolesna.

medycyna tradycyjna,medycyna współczesna

Akupunktura Kosmetyczna

Metoda upiększająca ciało. Stosowana regularnie przez modelki koreańskie i chińskie dla zachowania pięknej i młodej skóry twarzy i ciała na lata.

medycyna tradycyjna,medycyna współczesna

Aurikuloterapia

Rodzaj akupunktury stosowany na uszach poprzez specjalnie do tego zaprojektowanymi igiełkami. Polecana w leczeniu uzależnień i odchudzaniu.

medycyna tradycyjna,medycyna współczesna

Akupunktura Regeneracyjna

Używana profilaktycznie jako metoda regeneracyjna przy wypadkach komunikacyjnych, kontuzjach, zwichnięciach, złamaniach i problemach ruchowych.

medycyna tradycyjna,medycyna współczesna

Akupunktura Odchudzająca

Akupunktura wspomaga procesy przemiany materii w organizmie. Można je przyspieszać i wpływać na szybsze odchudzanie lub zwiększać łaknienie.

Polecane artykuły

Medycyna alternatywna – co to takiego?

Medycyna alternatywna - co to takiego? Z powodu wzrostu popularności alternatywnych systemów medycznych na Zachodzie, wielu lekarzy zaczyna poszerzać swoje specjalizacje o niekonwencjonalne formy terapeutyczne. Są to, mówiąc najkrócej, wszystkie metody, których...

10 korzyści z regularnego stosowania akupunktury

10 Korzyści z Regularnego Stosowania Akupunktury Akupunktura razem z Medycyną Tradycyjną uznana jest przez WHO jako system medyczny na równi z medycyną akademicką. W Chinach od lat możliwym jest nadawanie tytułów naukowych absolwentom Uniwersytetów Medycznych. Nie...

Zioła Tybetańsko-Mongolskie

Zioła Tybetańsko- Mongolskie Tradycyjna medycyna mongolska rozwijała się przez tysiąclecia głównie wśród ludu mongolskiego . Mongolska praktyka medyczna rozprzestrzeniła się bardzo szybko na cały świat łącząc osiągnięcia medycyny klasycznej z medycyną tradycyjną....

Medycyna Tradycyjna

MedycynaTradycyjnaUznana przez WHO metoda lecznicza wywodząca się ze Wschodu: Chin, Mongolii i Japonii. Kultywowana na świecie przez 1/3 społeczeństwa światowego.Medycyna Tradycyjna łączy w sobie różne rodzaje medycyn tradycyjnych różnych krajów świata. Zawsze bierze...

5 najważniejszych zalet zabiegów GuaSha

W Polsce zabiegi Gua Sha nie są już tajemnicą i większość kobiet wie o ich pozytywnych efektach dla ciała oraz pięknej skórze twarzy jako skutek ich regularnego stosowania. Modelki koreańskie i chińskie, które w wieku 50 lat wyglądają jak 20 latki właśnie tym kuracjom...

Gdzie jesteśmy

Lokalizacja

ul. Czerniakowska 28 A
00-714 Warszawa

Umów Wizytę

Cieszę się, że będę mogła Ci pomóc.

Godziny Pracy

Pon.- Pt.: 9-19
Weekendy: zamknięte