Zioła Tybetańsko- Mongolskie

Tradycyjna medycyna mongolska rozwijała się przez tysiąclecia głównie wśród ludu mongolskiego . Mongolska praktyka medyczna rozprzestrzeniła się bardzo szybko na cały świat łącząc osiągnięcia medycyny klasycznej z medycyną tradycyjną. Zioła mongolskie są najlepszym przykładem jej skuteczności, bezpieczeństwa i korzyści dla zdrowia.

Zioła mongolskie znane są w krajach europejskich jako mieszanki ziół różnego pochodzenia skutecznie walczących z różnymi dolegliwościami i schorzeniami. Ich sukces polega na indywidualnym dobraniu określonej mieszanki wraz z zastosowaniem określonych zabiegów towarzyszących jak akupunktura lecznicza. Takie właśnie połączenie ziół i zabiegów daje doskonałe efekty lecznicze. Zioła mongolskie są bardzo bezpieczne, nie mają skutków ubocznych oraz pochodzą z ekologicznie czystych rejonów Mongoli Wewnętrznej.

N

Brak skutków ubocznych

N

Duże bezpieczeństwo

N

Wspaniała tolerancja

N

Indywidualnie dobrane

Jak wyglądają i jak je się przechowuje?

Zioła mongolskie są to tradycyjne produkty TMM (Tradycyjnej Medycyny Mongolskiej), gdzie jakość produktów gwarantowana jest przez rząd Mongolii. To właśnie Ministerstwo Zdrowia czuwa nad jakością oraz całym procesem wytwarzania ziół w tym kraju. Przeszło 65% ludzi w Mongolii korzyta codziennie z ich osiągnięć.

Zioła mongolskie są mogą wyglądać jak piasek różnego koloru lub jako kulki. Bardzo rzadko spotyka się zioła w postaci gotowych mikstur.

Zioła mongolskie powinno się przechowywać zgodnie z zaleceniami lekarza tradycyjnej medycyny. Powinno się stosować te same standardy co w przypadku ziół europejskich.

Dawkowanie ziół mongolskich

Zioła mongolskie zarówno w kulkach jak i mieszanki ziołowe powinno się  przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza medycyny tradycyjnej. Nigdy nie należy podejmować prób leczenia się na własną rękę. Takie działania mogą jedynie zaszkodzić. 

Zioła monogolskie w zależności od dolegliwości i schorzenia powinno się popisjać określonym wywarem p: mlekiem, wodą, alkoholem czy w inny sposób. Dawkowanie powinno być opisane i wytłumaczone przez lekarza pacjentowi.

Skuteczność ziół i mieszanek mongolskich

Z uwagi na swoją unikalność zioła mongolskie są bardzo dobrze tolerowane przez społeczeństwa europejskie. Ich pochodzenie oraz wytwarzanie opierające się na ekologii i odpowiednim doborze proporcji to klucz do sukcesu w leczeniu.

Zioła mongolskie są bardzo skuteczne w leczeniu powikłań pocovidowych oraz problemów z oddychaniem wywołanym źle zaleczoną chorobą CoVid19.

Ceny ziół i ich dostępność w Polsce

Niestety z uwagi na globalną sytuację na świecie rząd Mongolii niechętnie daje pozwolenie na eksport ziół mongolskich do Europy. Jest to spowodowane tym, że są ciągłe braki tych ziół nawet dla obywateli Mongolii. 

Zioła mongolskie składają się z wielu składników i dlatego ich cena na rynku jest też bardzo wysoka. Są zioła kilku składnikowe za 30 zł na miesiąc i są mieszanki, gdzie porcja ziół może kosztować 200 zł na dzień.

Średni miesięczny koszt leczenia ziołami mongolskimi to wydatek 200-600 zł miesięcznie. 

Zalecany czas leczenia ziołami mongolskimi w zależności od dolegliwości to: 3-6 miesięcy. Po tym czasie należy zrobić przerwę celem wykonania badań i odpoczynku dla organizmu.

 Zioła   Mongolskie

Medycyna Tradycyjna i Akupunktura uznana  przez WHO za naukę!!!

Niezmiernie miło jest nam poinformować państwa, że dzięki wysiłkowi milionów ludzi na całym świecie Światowa Organizacja Zdrowia uznała Medycynę Tradycyjną i Akupunkturę za naukę na równi z medycyną akademicka.

Zioła mongolskie są stosowane w Unii Europejskiej przez przeszło 50 lat. Można więc powiedzieć, że są znane i zadomowione z nami od lat. Mało jednak ludzi wie, że istnieje bardzo szerokie spektum chorób jakie można leczyć przy ich wykorzystaniu. Naukowcy z Harvardu wzieli pod uwagę 30 najczęściej stosowanych mieszanek ziołowych z Mongolii celem ich oceny i próby skopiowania substancji czynnej. Okazało się, że mieszanki te pomimo identyfikacji konkretnych składników oraz przybliżonych proporci nie mają takiego działania jak oryginalne produkty. Dlatego tak ważnym jest stodowanie ziół mongolskich pod okiem wykwalifikowanych specjalistów i lekarzy.

Zapamiętaj !

N

Zioła stosuj pod nadzorem specjalisty

N

Nie mieszaj ziół z innymi lekami

N

Niewykorzystane zioła utylizuj

Zioła Mongolskie Historia

 

Krótka Historia Tradycyjnej Medycyny Mongolskiej i Ziół Mongolskich

Tradycyjna Medycyna Mongolska ma ponad 5000-letnią historię i jest jednym z najcenniejszych dziedzictw narodu mongolskiego.

Cały tekst przeczytasz w tym linku

Zioła mongolskie czy zioła chińskie?

W większości to te same mieszanki dostępne pod różnymi nazwami. Chiny to zdecydowanie największy rynek ziół i ziołolecznictwa na świecie. Dorównać mu mogą jedynie Indie ale tutaj jest gigantyczny problem z jakością produktów i kontrolą tej jakości.

Uznaje się, że obecnie Mongolia to stolica ziołolecznictwa na świecie. To właśnie tutaj rząd Chin przeznaczył miliony Juanów na budowę Akademi  Tradycyjnej Medycyny Mongolskiej w Ułan Bator. Profesorowie tej uczelni to najlepsi dydaktycy na świecie.

Pod nadzorem tej Akdemii powstała firma produkująca najlepsze mieszanki ziołowe na świecie. Żadne inne mieszanki nie są tak dobre, nie mają takiej jakości co przekłada się na ich skuteczność w leczeniu jak te pochodzące z Mongolii.

Trzeba tutaj wspomnieć, że Chiny mają kilkanaście mieszanek, które są wspaniałe w leczeniu innych dolegliwości, a których składy nie zostały ujawnione nawet specjalistom z Mongolii.

Zioła monolskie - teoria stosowania

Zioła mongolskie przyjmuje się zawsze pod nadzorem lekarza medycyny tradycyjnej.

Lekarz Tradycyjnej Medycyny zawsze ustala dawkowanie w taki sposób, aby pacjent rozpoczynał kurację od małych dawek, a na końcu osiągał właściwe dawkowanie.

Dlaczego zioła?

Zioła nie mają praktycznie skutków uboczny pod warunkiem, że są zalecane przez specjalistę. W większości przypadków wszelkie skutki uboczne są bardzo delikatne, a oddziaływanie na organizm negatywne ograniczone do minimum. 

Zioła bardzo ciężko jest przedawkować nawet gdy stosuje się je niezgodnie z zaleceniami.

Zioła w większości pochodzą od natury, a to co pochodzi z natury jest dobre dla zdrowia.

Zioła można łączyć z lekami oraz z innymi terapiami wspomagającymi zachowanie zdrowia.

Zioła mogą być stosowane u dzieci przez co obciążenie dla organimu jest mniejsze.

Zawsze należ pamiętać, że każda kuracja ziołolecznicza musi być przeprowadzana pod nadzorem specjalisty!

Zioła Mongolskie i Akupunktura

 

Bardzo często spotkasz się z tym, że lekarz tradycyjnej medycyny zaproponuje ci leczenie stosując zabiegi oraz zioła. Poniżej znajduje się lista najczęściej stosowanych zabiegów z podziałem na rodzaje schorzeń. Pamiętaj, że to jedynie mały wycinek tego co do zaoferowania ma Tradycyjna Medycyna.

Leczenie Bólu

Medycyna Tradycyjna i Akupunktura znana jest ze skuteczności w leczeniu różnych ognisk bólowych. Ból jest głównym spektrum odziaływania akupunktury.

Akupunktura Lecznicza

Bardzo popularna na Zachodzie. Stosowana przez wyższą klasę lekarzy doktorów i profesorów. Posiada szeroki zakres zastosowania i jest praktycznie bezbolesna.

Akupunktura Kosmetyczna

Metoda upiększająca ciało. Stosowana regularnie przez modelki koreańskie i chińskie dla zachowania pięknej i młodej skóry twarzy i ciała na lata.

Aurikuloterapia

Rodzaj akupunktury stosowany na uszach poprzez specjalnie do tego zaprojektowanymi igiełkami. Polecana w leczeniu uzależnień i odchudzaniu.

Akupunktura Regeneracyjna

Używana profilaktycznie jako metoda regeneracyjna przy wypadkach komunikacyjnych, kontuzjach, zwichnięciach, złamaniach i problemach ruchowych.

Akupunktura Odchudzająca

Akupunktura wspomaga procesy przemiany materii w organizmie. Można je przyspieszać i wpływać na szybsze odchudzanie lub zwiększać łaknienie.

Polecane artykuły

Medycyna alternatywna – co to takiego?

Medycyna alternatywna - co to takiego? Z powodu wzrostu popularności alternatywnych systemów medycznych na Zachodzie, wielu lekarzy zaczyna poszerzać swoje specjalizacje o niekonwencjonalne formy terapeutyczne. Są to, mówiąc najkrócej, wszystkie metody, których...

10 korzyści z regularnego stosowania akupunktury

10 Korzyści z Regularnego Stosowania Akupunktury Akupunktura razem z Medycyną Tradycyjną uznana jest przez WHO jako system medyczny na równi z medycyną akademicką. W Chinach od lat możliwym jest nadawanie tytułów naukowych absolwentom Uniwersytetów Medycznych. Nie...

Medycyna Tradycyjna

MedycynaTradycyjnaUznana przez WHO metoda lecznicza wywodząca się ze Wschodu: Chin, Mongolii i Japonii. Kultywowana na świecie przez 1/3 społeczeństwa światowego.Medycyna Tradycyjna łączy w sobie różne rodzaje medycyn tradycyjnych różnych krajów świata. Zawsze bierze...

5 najważniejszych zalet zabiegów GuaSha

W Polsce zabiegi Gua Sha nie są już tajemnicą i większość kobiet wie o ich pozytywnych efektach dla ciała oraz pięknej skórze twarzy jako skutek ich regularnego stosowania. Modelki koreańskie i chińskie, które w wieku 50 lat wyglądają jak 20 latki właśnie tym kuracjom...

Gdzie jesteśmy

Lokalizacja

ul. Czerniakowska 28 A
00-714 Warszawa

Umów Wizytę

Cieszę się, że będę mogła Ci pomóc.

Godziny Pracy

Pon.- Pt.: 9-19
Weekendy: zamknięte